Predmetová komisia č. 3 ekonomika a informatika

Žiaci odboru technika
a prevádzka dopravy
sa zúčastnili odbornej exkurzie. Videli, ako je tunel Branisko zabezpečený,
ako to funguje v prípade nebezpečenstva. Najväčším lákadlom bol presun k únikovej ceste v tuneli, ktorú si vyskúšali na vlastnej koži.

Múzeum Andyho Warhola

Exkurzia

Zaujímavá prehliadka o živote a umeleckej tvorbe A. Warhola bola ukončená edukačným videom
o technike kresby blotted line. Túto techniku si mohli žiaci aj vyskúšať pri vlastnej tvorbe.

Dni mesta Snina

2019

Aj naša PK č. 3 prispela k reprezentovaniu našej školy, aj keď fotodokument nemáme :(

Informačný deň stredných škôl

ÚPSVR a mesto Snina

ÚPSVR Humenné a mesto Snina zorganizovali túto akciu. My sme to využili a snažili sa poskytnúť čo najviac informácií o našej škole, našich študijných odboroch.

Manuál začínajúceho podnikateľa

Projekt finančnej gramotnosti

Úspešne sme realizovali projekt finančnej gramotnosti na základe výzvy MŠVVaŠ SR. Projekt mal dve časti. Prvá obsahovala prednášky odborníkov. Druhá časť workshopy a tvorbu podnikateľského plánu.

Euroscola 2020

Zapojili sme sa aktívne do jej prípravy a realizácie. Vyvrcholením všetkých aktivít bola odborná konferencia "Odborné vzdelávanie k potrebám trhu práce".

Be READY

Konferencia v Košiciach

KONFERENCIA PRE NAJLEPŠÍCH ŠTUDENTOV Z TOP STREDNÝCH ŠKÔL VÝCHODNÉHO SLOVENSKA - 11 odborníkov z praxe a 450 vybraných študentov -
aj z našej školy :) Študenti získali prehľad o aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti, vďaka čomu budú vedieť robiť lepšie kariérne rozhodnutia.

Ako funguje technika generovania nových nápadov, premyslenie nápadu, aby bol aktívny
od prvých dní, jeho úspešné uvedenie
do praxe -
o takýchto zaujímavých veciach sa mohli niečo naši žiaci dozvedieť
na roadshow v Košiciach.

"Vymysli

a rozbehni nápad"

ROADSHOW

Ondrej Bodnár sa rozbehol

Projekt žiaka technického  lýcea

Vytvoril svoj Project::ADK zameraný
na zvýšenie efektívnosti vyučovania ADK:

- šifrovanie exportovaných domácich úloh

- prehľadné sledovanie pokroku žiakov

Prihlásil svoj projekt a bol vybraný
do "Rozbiehátora" projektu Juraja Kováča - Rozbehni sa.

iBobor

Informatická súťaž

iBobor je medzinárodná súťaž, ktorej hlavným cieľom je podporiť záujem všetkých žiakov
o informačné a komunikačné technológie.

V našej škole v obidvoch kategóriách súťažilo celkom
15 žiakov. Najúspešnejší
bol Prislubský Nicolas z II.L, Petro Jakub  a  Gribanič Tomáš
z III. L triedy.

Ďalšie naše aktivity
v školskom roku 2019/2020 zastavil KORONAVÍRUS

Od 16. 3. 2020 až do konca školského roka kvôli celosvetovej pandémii prebiehalo aj v našej škole, ako vo všetkých školách Slovenska,  len dištančné vzdelávanie.

© 2017 Predmetová komisia č. 3 pri SPŠ v Snine. Všetky práva vyhradené.
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky